17 квітня: Цей день в історії спорту

Цього дня народилися:

 

 

- автор правил бейсболу Александр Кортрайт;

 

Василь Турянчик, український футболіст, центральний захисник київського «Динамо», заслужений майстер спорту. Чотири рази ставав чемпіоном СРСР, двічі вигравав Кубок СРСР, був капітаном киян (1935 р.).

 

 

Васи́ль Ю́́рійович Туря́нчик (*17 квітня 1935, Чинадійово,Чехословаччина) — радянський та український футболіст і тренер, в минулому півзахисник, а згодом захисник. Майстер спорту (1959). Заслужений майстер спорту СРСР (1967). У цей час футбольною діяльністю не займається.

 

В єврокубках провів 10 матчів, забив 1 гол.

В чемпіонатах СРСР провів 308 ігор, забив 12 голів.

 

Заслужений майстер спорту Василь Турянчик - один з провідних гравців київського «Динамо» 60-х років - і сьогодні для покоління нинішніх футболістів залишається зразком стійкості, самовідданості у грі, свідомого ставлення до тренувань. Народився він у селі Чинадієво Мукачівського району на Закарпатті. Грав у місцевихкомандах, поки його не помітили.

 

 

За київське «Динамо» почав виступати з червня 1959, чого довго опирався (хоча потім, природно, не шкодував).

 

Коли в 1961 році динамівський клуб перервав гегемонію московських команд і вперше завоював чемпіонські медалі, саме Василь Турянчик став автором «золотого» м'яча у вирішальному поєдинку з московським «Торпедо».

Потім були ще три перемоги поспіль у чемпіонаті Союзу - в 66-му, 67-му і 68-му. Він дворазовий володар Кубка країни 64-го і 66-го років. Провів у чемпіонатах 308 матчів, забив 12 голів (як правило, дуже важливих, визначальних). У єврокубках зіграв 10 матчів, забив один гол. Призивався в олімпійську збірну СРСР.

 

Починав як форвард. Головний тренер «Динамо» Олег Ошенков визначив його в півзахист. Інший наставник В'ячеслав Соловйов перевів у захист, де талант закарпатського самородка розкрився повною мірою. А третій динамівський тренер Віктор Маслов доручив Турянчику роль «хвилеріза»: граючи попереду лінії оборони, він першим зустрічав атаки суперника, руйнував їх і вів обстріл воріт. У 67-69-му роках був капітаном команди.

Завершивши футбольну кар'єру в київському «Динамо», повернувся в рідне Закарпаття.

За матеріалами: http://uk.wikipedia.orghttp://www.bulvar.com.ua