«Ми хворі цим видом спорту», - про успіх луцьких плавців у Люксембурзі

Спорт у нашій державі чомусь традиційно належить до тих напрямків, які фінансуються за залишковим принципом або ж витрати повністю лягають на плечі самих атлетів. І як же приємно спостерігати за школами, секціями та спортсменами, що всупереч усьому розвиваються та здобувають славу місту, області, країні. До таких, безумовно, належать волинські плавці Ілля Петрочук та Максим Ткачук, які вперше в історії спорту нашого краю здобули медалі на змаганнях, що прирівнюються до рангу Чемпіонату Європи. Як же вдалося досягти такого успіху та стати живим доказом того, що, живучи й тренуючись у Луцьку, можна ставати кращим на міжнародних стартах?

 

Про це «ВолиньSport» поспілкувався з самими плавцями та їхніми тренерами «Спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву плавання Луцької міської ради» Олександром Сологубом та Володимиром Самчуком.

 

 

-  Цей успіх не є випадковим чи одиничним, - слово взяв Олександр Сологуб, директор КЗ СДЮСШОР плавання ЛМР. – Хлопці працювали для цього, тренувалися щодня і мали мету, ми чекали цього старту. Уявіть на хвильку – вони змагалися поруч із олімпійськими чемпіонами! Це ж фантастика. Але щоб такого результату досягти, ми спочатку пройшли відбір у Харкові – показали норматив. Певна річ, поїздка була би неможливою без підтримки департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради. І ось, тепер Ілля та Максим привезли з Люксембургу аж шість нагород. А що творилося у нас в душі, коли лунав Гімн України, та слова «Юкрейн» і «Луцьк» після першого місця Іллі! Для нас це є подальшим стимулом для роботи.

 

Ілля Петрочук та Максим Ткачук, до слова, займаються у школі вже шостий рік. Обидва здобули звання майстрів спорту та є членами збірної України. А ще Ілля може похизуватися рекордами в 25-метрових басейнах, які звуться Вищими досягненнями України (ВДУ): 100 м вільний стиль, Мінськ-2017 -  0.52.02; 100 м комплекс, Мінськ-2017 – 1.00.12; естафета 4х50 вільним стилем, Біла Церква – 1.04.16 (Ілля Петрочук, Денис Пивовар, Андрій Левчук, Олексій Стахір).

 

Сам же Ілля про свої успіхи говорить досить сором’язливо: «Знаю точно одне – якщо хочеш добитися успіху, то потрібно слухати тренера, багато працювати та дотримуватися режиму. Не скажу, що це дуже легко, але поставлена мета є і стимулом, і мотивацією. Тренуюся шість днів на тиждень, відпочиваю в неділю. Перше тренування на воді починається о 6 годині ранку й триває до 7:40, а вечірнє з 17-ої до 19:40. Щоправда, ввечері комбінуємо зал та басейн».

 

Максим та Ілля також розповіли, що стиль підготовки залежить від того чи то безпосередньо змагання, чи буденний режим.

-  Передзмагальна фаза передбачає розтягуючі елементи, а звичний режим – силові, - розповідає Максим. – Зрозуміло, що є й табу в харчуванні – у такий час категорично не можна споживати чипси, солодку газовану воду та фаст-фуд. Кожного дня ми відточуємо інший вид плавання.

Коронними, до речі, в Максима є брас, а в Іллі – кроль. Мріють юнаки у спорті фактично про одне й те ж – медалі на олімпійських іграх.

 

Змагання «Len swimming cup» у Люксембурзі є дуже престижними й прирівнюються за рангом до Чемпіонату Європи, - підтримав розмову тренер Володимир Самчук. – Максим Ткачук виборов три срібні нагороди в брасі, а Ілля Петрочук завоював одне «золото» та два «срібла» у вільному стилі. Тож віримо у перспективу наших спортсменів, а  такою є Чемпіонат Європи та Чемпіонат світу.

 

Як уже було зазначено, поїздка була б неможливою без підтримки профільного департаменту міськради, працівники якого завжди є палкими вболівальниками луцьких плавців.

- Саме на такий феєрверк медалей не зовсім очікували, але те, що хлопці приїдуть із призовими місцями, точно знав, бо зараз вони в хорошій формі, пливуть по хорошому часу, - зізнався Олексій Веремійчик, директор департаменту сім’ї, молоді та спорту Луцької міської ради. - Наша команда плавців часто їздить на різні змагання, і ми завжди в них віримо, завжди чекаємо медалей. Віра полягає не лише в моральній підтримці, а й ресурсно – стараємося допомогти молодим спортсменам тренуватись у хороших умовах і віднайти можливості відправити їх на змагання. А ще були впевнені в хорошому результаті, бо останнім часом наші плавці майже завжди зі змагань повертаються в призах!

 

Певна річ, такі досягнення не можуть не тішити. А успіх, як відомо, систематично приходить тільки через виснажливу працю як самих спортсменів, так і їхніх наставників. Домашньою ареною наших переможців є КЗ СДЮСШОР плавання Луцької міської ради, яка реально зазнала позитивних змін. Найкращим критерієм є кількість учнів – якщо раніше їх було три сотні, то нині – близько шістсот.

 

-  Приміром, минулого року в нас 25 серпня вже була вода в басейні, а 1 вересня дітки вже плавали, - зізнається Олександр Сологуб. – Про таке раніше могли лише мріяти. Зараховуємо сюди ж технічні модернізації. А це все в комплексі дає результат. Ми хворі цим видом спорту, і це помічають інші. Скажу відверто – про нас, фанатів справи, знають і уже просяться з інших областей виступати за Луцьк. Тим паче, басейн у нас відповідає всім нормам. Тому працюємо і ще раз працюємо.

Спілкувався Андрій СОБУЦЬКИЙ