Один із лідерів Першої Ліги розпочав процедуру банкротства клубу

Акціонери футбольного клубу Чорноморець прийняли рішення розпочати процедуру банкрутства клубу. Провадження в справі про банкрутство ПАТ "ФК "Чорноморець" почав господарський суд Одеської області.

 

Ще 21 грудня 2020 року акціонери клубу провели позачергові збори, на яких й прийняли рішення щодо банкрутства Чорноморця. Про це повідомляє видання "Думская".

 

На такий крок керівництво одеського клубу пішло "у зв'язку зі збитковістю, неможливістю виконати грошові зобов'язання перед кредиторами та загрозою неплатоспроможності".

 

Поки ж тривають судові справи, пов'язані з банкрутством клубу. 11 січня суд виніс ухвалу про відкриття провадження і розпорядився ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, почати процедуру розпорядження майна боржника, призначити розпорядника майном боржника. Наступне засідання відбудеться 3 березня 2021 року.

 

Проблеми Чорноморця, які призвели до банкротства

 

Проблеми в одеського Чорноморця розпочалися після того, як банкротом оголосили "Імексбанк" Леоніда Клімова, який володів і клубом.

 

Сам Чорноморець виявився втягнутий у фінансові афери. Після отримання рефінансування від Нацбанку, з "Імекбанку" були виведені величезні кошти шляхом роздачі кредитів підконтрольним структурам Климова. Мова йде про як мінімум 9 мільярдів гривень. А для застави використовувалося майно Чорноморця.

 

Під заставу потрапив і стадіон "Чорноморець". З грудня 2014 року стадіон забезпечував виконання 41 кредитного договору на 8,3 мільярда гривень.

 

У січні 2015 го банк був визнаний неплатоспроможним, і Фонд гарантування вкладів фізосіб ввів в нього тимчасову адміністрацію, яка почала реалізовувати закладену власність, щоб розрахуватися з вкладниками.

 

Під продаж попав і стадіон "Чорноморець". Але продати його вдалося лише з 21-ї спроби. Якщо перший раз за нього хотіли 1,14 мільярда гривень, то продати його вдалося лише за 193,8 мільйона гривень.

 

Власником стала американська компанія Allrise Capital. Вона була заснована лише у 2016 році. Її місце реєстрації – місто Ірвайн. Компанія займається "інвестиційною діяльністю", в ній працює до 10 співробітників. Генеральний директор Allrise Capital Inc – Руслан Зінуров, виконавчий директор – Михайло Трубчик. Акцій компанії належать Володимиру Євсєєву. Він живе і працює у США після еміграції з РФ

 

За фактом розтрати коштів "Імексбанку" відкрито кілька кримінальних проваджень. Про підозру повідомили колишньому голові правління фінустанови Юрію Граматику. Він зник і був оголошений в розшук.

 

Формально Леоніду Климову належить трохи більше 29% акцій Чорноморця. Решта перебувають у підконтрольних йому фірм і фізосіб.

 

7,4% акцій належить міській громаді Одеси. Їх вона отримала ще при за мерства Едуарда Гурвіца, передавши Климову права на старий стадіон ЧМП (був у комунальній власності) і безліч будівель в місті – нібито для підготовки до Євро-2012. Жодного матчу першості в Одесі, нагадаємо, так і не відбулося.

 

Щодо Чорноморця, то команда виступає в Першій лізі. На зимову перерву команда пішла на третьому місці, маючи 28 очок в активі. Але одесити зіграли на один матч менше, аніж лідер Агробізнес, в якого 31 очко. Третє місце дає право наступного сезону хіграти в УПЛ.

Схожі матеріали

02 лютого 2020, 12:12
У другому контрольному матчі у Кончі-Заспі команда Андрія Тлумака зустрічалася із чинними чемпіонами молодіжної першості України з «...
23 квітня 2020, 11:58
Після закінчення першої половини чемпіонату луцька «Волинь» іде другою в турнірній таблиці Першої ліги і є одним з найголовніших...
19 жовтня 2019, 12:31
Протягом двох попередніх сезонів «Волинь» неодмінно завершувала перше коло чемпіонату і саму Першу лігу матчами проти «Гірника-Спорту...