“АДФ – це сенс мого життя”. Інтерв’ю з очільником Асоціації Миколою Озюком

Асоціація дворового футболу Волині запускає проект Люди АДФ, в якому ми розкажемо про організаторів та  найяскравіших учасників Ліги. Першим героєм проекту став керівник АсоціаціїМикола Озюк.

 

Миколо, хто привив тобі любов до футболу?

 

Напевно, ця любов перейшла до мене від батька, тому що він сам займався футболом і мене залучав із самого дитинства. Мій батько – великий прихильник футболу, тому і я в першому класі записався на секцію з футболу у місцевій ДЮСШ. Так і виникла любов до гри мільйонів. Пригадую свій перший матч, який я побачив наживо – це був поєдинок між “Волинню” та “Динамо”. Тоді “хрестоносці” здобули перемогу 1-0. Ніколи не забуду ту гру. З того часу ці дві команди стали для мене рідними. Звісно, на даний час, як одна так і інша команда могли б показувати кращі результати.

 

 Чому саме футбол, а не, скажімо, баскетбол чи будь який інший вид спорту?

 

Мені, як керівнику організації, яка пов’язана з розвитком спорту, футболу в тому числі,  більше імпонує саме цей вид спорту. Я за розвиток усіх видів спорту, адже кожна сфера заслуговує на повагу. Командні види спорту для мене є досить близькими. У шкільні та студентські роки я любив пограти у волейбол та баскетбол, але все ж таки футбол, той дух гри мільйонів, є для мене найближчим. Думки про те, щоб змінити вид спорту, у мене не виникало. 

 

Кому належить ідея створення Асоціації дворового футболу Волині?

 

Асоціація дворового футболу була створена у 2009 році Віталієм Возняком. Адже,на його думку, саме дворовий футбол міг об’єднати усіх бажаючих долучитися до цієї гри. Спершу планувалося започаткувати подібні організації в усіх обласних центрах України та щорічно наприкінці сезону проводити всеукраїнські змагання. Це дало б змогу розвиватися футболістам-аматорам. У період з 2009 по 2012 роки  український футбол, в тому числі і дворовий, був на дуже хорошому рівні. Тоді нашим партнером була компанія “Umbro”, яка забезпечувала нас інвентарем ( манішки, м’ячі, сітки на ворота). Згодом Віталій покинув футбольну сферу, і з 2011 року розвитком дворового футболу в Україні займаюся я. Це дуже важка та кропітка праця, але приємно, що є партнери, які допомагали і допомагають розвивати дворовий футбол. Зараз майже у кожному районному та обласному центрі є якісні футбольні майданчики, де можна проводити подібні турніри. Девіз наших змагань “Футбол-Друзі-Відпочинок”, адже попри всі труднощі та негаразди, які інколи виникають під час проведення змагань, ми залишаємося друзями.

 

ФК “Динамо” – Перший переможець ліги АДФ м.Ківерці
 

У якому віці ти очолив АДФ?

 

На той момент мені було 16 років. Тоді я ще не до кінця розумів рівень відповідальності. Це була просто безмежна любов до футболу. Після 9 класу я поїхав навчатися до Львова і займався футболом там. Але, приїжджаючи додому на вихідні, хотілося зробити у Ківерцях футбольне свято для гравців та уболівальників. Спершу у лізі брали участь три-чотири колективи, але з часом кількість учасників збільшувалася і ліга розвивалася. Згодом саме життя розставило пріоритети. Зараз я розумію, що АДФ – це сенс мого життя, тому що сформувався крутий колектив однодумців, який допомагає мені організувати будь-який захід. Це для мене найважливіше. Також з’явилися партнери, яким цікавий розвиток дворового футболу не тільки на Ківерцівщині, але й на Волині загалом. Зараз усі знають, що столиця дворового футболу – це  Ківерці. Я впевнений, що майбутнє за дворовим футболом.       

 

Як формувалася команда організаторів?

 

Напевно, кожен з організаторів ліги АДФ  долучався до проведення турнірів. Ми зібралися не в комерційних цілях, без жодних натяків на фінансовий заробіток. Усі об’єднані спільною ідеєю – розвитком дворового футболу. Це ключова запорука успіху. За роки існування ліги АДФ організаційний комітет змінювався. Ми виконуємо велику місію в плані громадської роботи, адже залучаємо до змагань дітей. Іноді АДФ називають конкурентами “Асоціації міні-футболу Волині”, хоча ми у жодному разі ні з ким не конкуруємо, а готові до діалогу та спільного розвитку спорту.      

 

Колектив ГО “АДФ 5х5”

 

Окрім керівництва громадською організацією ти також був депутатом міської ради. Чи не важко було поєднувати?

 

Я ніколи не переплітав політику та футбол. На змаганнях під егідою Асоціації дворового футболу Волині ніколи не було жодних політичних гасел.  Депутатство – це моя особиста діяльність, яка була спрямована в тому числі і на розвиток спорту у Ківерцях. Звісно, було важко, адже це велика відповідальність. Але я намагався захищати громадську організацію, допомагати в плані розвитку і проведенні турнірів.

 

Два роки тому оргкомітет Асоціації дворового футболу Волині був на стажуванні в одному з німецьких футбольних клубів. Чи вдається європейський досвід професійного клубу реалізовувати  на Волині у дворовому футболі?

 

Під час семінару, який відбувся на базі берлінського ФК “Уніон”, ми відкрили для себе чимало нового. Цікаво було почути їхній підхід організації проведення матчів. І я можу з впевненістю сказати, що ми не відстаємо. Звісно, в них іде велика підтримка від міста та держави, залучаються великі інвестиції на розбудову стадіонів та спортмайданчиків. 

 

Спілкування з представниками ФК Герта (Берлін)
 

Українські команди стартували у Єврокубках. Як оцінюєш  їхні шанси на вихід у плей-оф?

 

Звісно,  хочеться аби команди гідно представили нашу державу на європейській футбольній арені. Якщо оцінювати шанси по групах у Лізі Чемпіонів, то мінімум на, що треба сподіватися – це третє місце як у “Шахтаря” так і у “Динамо”. Щодо “Зорі”, то підопічні Віктора Скрипника мають поборотися за вихід із групи Ліги Європи.

 

За роки свого існування Асоціація проводила турніри на Волині та Рівненщині. Не виникало бажання провести змагання, припустимо, на Львівщині?

 

Подібна ідея є, але все залежить від фінансових можливостей. Радий, що про нас знають і ми маємо змогу організовувати турніри у різних районах Волині. Потрібно відкинути політичні гасла, об’єднуватися і проводити спортивні змагання, адже спортивна та здорова нація – запорука успішної країни.

 

Хто або що мотивує тебе ставати кращим?

 

В плані спорту найкращим мотиватором для мене є колектив. Також вдячний своїй родині та дівчині Аліні, які надихають та допомагають мені.

 

За час існування Асоціації тобі пропонували “порішати” результат матчу?

 

Кладучи руку на серце, заявляю, що за роки існування Ліги АДФ, ніхто не пропонував “порішати” або ж дати хабар мені чи арбітрам. Кожен турнір під егідою АДФ проходить за принципом Fair Play, тому ні про яке фінансове заохочення не може бути й мови. Можливо, були якісь помилки в певних організаційних моментах чи у плані арбітражу, але це людський фактор.

 

Чесна гра – основний девіз ліги АДФ
 

Як реагуєш на критику у свій бік?

 

Я адекватно сприймаю критику. Якщо вона є об’єктивною, я готовий вислухати і зробити висновки, а не помиляється той, хто нічого не робить.

 

Чи варто уболівальникам у найближчому майбутньому чекати на міжнародні футбольні турніри під егідою АДФ?

 

Я не хочу казати ,що це станеться завтра-післязавтра, але з цим колективом, який зараз є ,ми готові організовувати міжнародні змагання. Все буде, але трохи згодом.

 

Спілкувався – Дмитро Зінюк