Існування волинського баскетболу під загрозою

Наша область – то дивовижний край, де багато феноменальних речей відбувається радше всупереч, аніж завдяки. І спорт посідає у цьому напрямку одне з провідних місць. За останні роки тільки професійний футбол, жіночий волейбол та зовсім нещодавно легка атлетика можуть похизуватися відносним фінансовим благополуччям. Решту – виживають. Але ж як виживають, хай йому грець! Наші боксери, бійці різні стилів, гандболісти, ветерани-футболісти та баскетболісти по суті  за власний кошт примудряються здобувати перемоги на всеукраїнському та міжнародному рівнях. Однак що стосується баскетбольного клубу, то тут вкотре настав час Х, - про це йдеться у публікації "Волинського агентства розслідувань".

 

 

Столяр-Кропива-Єремеєв-…?

 

Витоки історії «ВолиньБаскета» справедливо пов’язують з іменем Василя Столяра. Так, саме Василь Андрійович мріяв створити реальний СК з багатьох ігрових видів спорту. Тому луцька доросла команда була заявлена в Першу лігу України, а потім  у Дивізіон «Б» УБЛ (Українська баскетбольна ліга).

 

Згодом Столяр передав БК Олександрові Кропиві. Тоді й настав зірковий час – перемога у Вищій лізі України, а наступного року здобуття Кубка України. Але то були сезони 2011/12 та 2012/13. З того часу кожного міжсезоння колектив висів на волосині, а заявлявся у Вищу лігу України буквально «на вчора». І то завдяки рішучій участі покійного Бориса Клімчука. У це годі повірити, але формуючи склад без підготовки безпосередньо у ході сезону, наші хлопці постійно були претендентами на нагороди.

 

Можна з жахом пригадувати як спортивний директор клубу Сергій Смітюх позичав у друзів гроші…  щоб БК поїхав на ігри плей-оф Чемпіонату України у столичний Палац спорту!

 

Таке «скитання безхатьків» припинилося тільки завдяки Ігорю Єремеєву. Нардеп повірив у щирість фанатів свої справи та не тільки підтримав колектив у вищці, а й пообіцяв участь у Суперлізі України. А далі сталося непоправне…

 

Однак до честі родини та компанії покійного Ігоря Мироновича, Луцьк таки побачив найкращі баскетбольні клуби України. Виступ БК «Волиньбаскет-WOG» у Суперлізі Фаворит Спорт  можна розцінювати по-різному, однак сама участь у плей-оф та гідний виступ проти южненського «Хіміка» - то позитивний  підсумок.

 

 

Не вся та піраміда, що МММ

 

На жаль, цього сезону директору клубу Сергієві  Смітюху знову доводиться шукати партнерів, спонсорів, меценатів. Пересічний читач, певна річ, може спитати – навіщо зациклюватися на клубові суперліги?

 

А річ у тім, що в спорті чітко діє алгоритм піраміди, яка починається з дитячих секцій, юнацьких змагань, проведення майстер-класів у райцентрах,  організації літньої школи з найкращими вітчизняними й закордонними тренерами, виступами юніорів на всеукраїнських турнірах. І увінчується це все діло професійним клубом.

 

Що таке професійний клуб у Луцьку? Це насамперед можливість талановитій молодій стати гравцем найсильнішої ліги країни, не їдучи з рідного міста. Це мотивація не за далекими далями, а, образно кажучи,  перед носом. Яка це перевага для батьків і казати не доводиться.

 

Що найкумедніше? Що у нас все на найвищому рівні. Все, крім клубу суперліги. Поміркуймо, луцькі   юнаки другий рік поспіль (!!!) виграють  шкільний Чемпіонат України 3х3 у Києві! Цього року асистент головного тренера БК «ВолиньБаскет» Володимир Журжій був призначений на посаду головного тренера юніорської збірної України 3х3, а двоє волинян увійшли до розширеного складу.

 

До Луцька стабільно приїздять коучі зі США та Польщі аби передати досвід дітям. Дорослий склад постійно відвідує районні центри, і треба було бачити очі дітлахів, коли на майданчик вийшли ті, кого вони могли споглядати тільки на телеекранах:  Джексона, Федчука, Полюляка, Глушка, Герасимчука.

Тому якщо не буде кінцевого стимулу, то потенційні спортсмени у кращому випадку гратимуть просто для себе, а в гіршому – вулиця, пиво…

 

 

Клуб бачиш? – Ні. – А він є!

 

Який же вихід у цій, здавалося б, патовій ситуації? А їх, на думку журналістів ВАРу, три:

1)      Генеральний спонсор.

Нікого не здивуємо якщо скажемо, що підприємств, здатних потягнути бюджет  клубу баскетбольної суперліги України  (6-7 мільйонів гривень на рік) на Волині всього кілька – не будемо показувати пальцем. Але ж ніхто й права морального не має дорікнути бізнес-корпорації за небажання  починати  таку благодійність. Нехай і соціально значиму.

 

2)      Кілька партнерів з усієї області.

Цей варіант є найбільш реальним, однак тут кремінними лещатами повинна йти підтримка від обласної влади. Спробувати зібрати з десяток потужних (як для місцевих мірок) підприємств  та вмовити їх стати співпартнерами з однаковою (чи різною) дольовою часткою. Звісно, без послаблення в податковому полі чи чогось подібного для цих бізнесменів  не обійтись.

 

3)      Громадський клуб.

Найменш вірогідний варіант через тьму-тьмущу причин. Громадськість ще не готова платити за спортивне видовище в таких масштабах.  Хоча теоретично – якщо кожен житель Волині пожертвує на клуб 10 гривень. То сезон у Суперлізі України забезпечено. Але це хіба теоретично.

 

Схожі матеріали

16 квітня 2014, 08:50
Неодноразово доводилося терпіти підколи колег із Хмельницької, Житомирської та Рівненської областей про те, що у нас є команда-бомж....
10 лютого 2016, 09:02
У матчі 15 туру Суперліги Фаворит Спорт "Запоріжжя" прийме "Волиньбаскет-WOG". Гра розпочнеться о 18:00, а волинські шанувальники...
06 квітня 2017, 10:31
Попри те, що ігровий сезон для баскетбольний клубу «ВолиньБаскет» закінчено, команда не припиняє плідно працювати над популяризацією...