Чемпіонат Волині: Підсумки та аналіз І-го кола

Фінішував екватор обласної першості

з футболу, що дозволяє зробити певні

проміжні висновки, припущення й,

зрештою, прогнози.

 

Насамперед, потрібно зазначити, що усі команди

підійшли до старту чемпіонату в кардинально

різній формі. Якщо були колективи, гравці яких,

здалося, на матчі першого туру щойно

познайомилися, то були й такі, які, склалося

враження, на літню перерву і не йшли,

а продовжували натхненно працювати.

 

ФК «Мар’янівка». Напевно, Сергій Магера дуже добре чинить, що не витрачає шалені гроші на оплату легіонерів, а робить ставку на виховання власної молоді та вкладання коштів у розбудову арени «Біла корова». Тут респект. Але чи варто загартовувати майбутнє покоління саме таким вогнем? Хоча без великих  поразок не буває великих перемог. На передсезонному жеребкуванні в ФФВ Сергій Васильович жартівливо підколов, мовляв, «ВолиньSport» вже перевів «Мар’янівку» до першої ліги, а не тут то було))). Так не ми, а результати переводять колективи із ліг у лігу. У свою чергу бажаємо успіху картатим горохівчанам у колі другому. Зрештою, Магера казав, що завданням на сезон бачить навчити вихованців робити кілька точних пасів поспіль. А вони ж і забивати почали.

 

                 

 

«Колос». Не в образу ківерчанам, але, либонь, вони поки що є найбільшим розчаруванням нинішнього сезону. Не знаємо, що твориться всередині ківерцівського футболу загалом та «Колоса» конкретно, однак самобутня команда, яка минулого року і «Ласку» добряче «покусала», зараз не схожа сама на себе. У чому річ? Тут самим чоловікам треба зібратися та, як кажуть, душевно поговорити.

 

                 

 

«Західний Буг». Очевидно, що єдина команда у першості, яка зробила у першому колі значно більше, ніж від неї чекали. Якщо попервах критики Іваничі зараховували до когорти відвертих аутсайдерів, то сьогодні вони язика прикусили, адже доволі симпатичний колектив може потріпати нерви будь-кому. Особливо на своєму полі. Додайте до цього феєричну перемогу над найпринциповішим суперником з Нововолинська, і матиме досить хорошу картину.

 

«Шахтар». Отут ми озгубилися – як же аналізувати гру колективу? «П’ятирічку» виконали чи провалили? Треба справедливо зауважити, що напередодні старту сезону аж трьох гравців волинських «гірників» дискваліфікували на дуже довгі терміни за доволі екстравагантні вчинки на турнірі з пляжного футболу (напевно, треба заборонити серіал про «ГазМяс»). Здавалося б, «вугільники» мусили посипатися з першого матчу. А ні, «Шахтар» заграв, і заграв по-новому! Якщо хочете, в команди проглядався зовсім інший малюнок гри. Особливо в перших турах. Вже пізніше «гірники» знову почали програвати, тому посідають, напевно, справедливу позицію у турнірній таблиці.

 

                

 

«Волиньагротех». А от який учасник цьогорічних змагань посідає наразі зовсім не той щабель, на який спроможний, то це однозначно «сільгосптехніки». Дуже симпатичний колектив ніяк не може відшукати оптимальну ігрову модель. Звісно, не маємо жодного морального права вказувати власникам та тренерам клубу, однак у кількох матчах явно проглядалося те, що в нападі не завадив би габаритний нападник, який виконував би роль стовпа. А так ніби з комплектацією все гаразд. Талант є, але щось талан десь забарився…

               

«Торпедо». Команда-відкриття. То однозначно «Оскар» за дебютну роль)). Новачок, якого чомусь явно недооцінили в перших матчах, доволі поступально, впевнено та по-спортивному нагло здобував очки саме там, де й мав їх брати. Тут знову ж таки респект власникам та тренерам. Звісно, коли до Копачівки приглянулись і прискіпливіше розібрали її гру, то й результати пригальмувалися. Проте за рівнем комбінаційної гри, розмахом атакувальних дій вони явно могли б претендувати на «бронзу». Однак чи дозволить це зробити не завжди чітка та жорстка гра в обороні?

                

«Надія». Інколи команду, яка прописана в Хорові, звинувачують у повільній грі, одноманітності комбінацій та засиллі іногородніх футболістів. І тим дивніше чути такі звинувачення від корінних жителів Локач. А хіба ж краще, щоб стадіон та взагалі район не бачив футболу обласного рівня? Якщо ж відкинути всі упередження і поглянути на колектив Віктора Ревка об’єктивно, то команда перебуває саме там, де її нинішній рівень. Саме між «Надією», «Ковелем», «Торпедом» та «Волиньагротехом» і точитиметься боротьба за третю сходинку.

 

«Ковель-Волинь». Бачили кілька матчів цього колективу, і склалося якесь двояке враження. З одного боку – за кількістю досвідчених гравців, які понюхали пороху навіть у Прем’єр-лізі, ковельчани переважають усіх. Але з боку іншого – колектив грає за принципом «наступать – бежать, отступать – бежать, все равно - бежать». Або склалося помилкове враження, за що просимо вибачення, або гравці справді дууууже сильно залежні від свого нАстрою. Можуть видати на ура гру з Боратином, а можуть втратити з Нововолинськом.

 

                

 

«Луцьксантехмонтаж №536». Один із флагманів волинського футболу в останнє десятиріччя. Пояснювати те, що ЛСТМ-536 є правонаступником колективу «Вотранс-ЛСТМ» та його успіхів, потреби немає. Чемпіонат минулий програв «Ласці», однак сповна відігрався у фіналі Кубка Волині проти тієї-таки «Ласки». У міжсезоння, на відміну від боратинців, клуб на став запрошувати зіркових гравців. Хіба оформив перехід із Боратина Кодлубая, який, очевидно, з приходом Рибковського та Панаса, перестав бачити себе у складі. Але є в команди Ігоря Чорнухи один вагомий мінус – залежність від Тараса Кабанова. Ні, Махнюк є доволі хвацьким нападником, який дуже часто гол створить на голому місці навіть без допомоги партнерів. І в півзахисті бігають ті, що треба. Однак якщо йде гра в Кабанова, то всі інші на його фоні тьмяніють. І так само якщо та гра не йде – атакувальні дії ЛСТМу стають беззубими. Особливо проти сильного опонента.

 

«Ласка». Тут особливо й аналізувати нема чого. Клуб став чемпіоном області минулого року, показавши, що акцент на великому футболі без переходу на зимовий футзал таки дає результат. У міжсезоння середня ланка команди була підсилена прізвищами, які для волинського вболівальника представлення не потребують, - Панас і Рибковський. Сказати, що вони підсилили гру, - то нічого не сказати. З’явилась нова думка, нова швидкість, нова швидкість думки, зрештою… Цього року «Ласка» знову акцентується на футболі великому, тому на футзальну першість перша команда заявку не подала. Чого чекати? У Боратині чекають другого чемпіонства – це факт.

 

               

 

Отож, в нинішньому сезоні складається такий пазл, який був за часів «Підшипника», а потім «Явора» та «Троянди-Експрес». Явно проглядається два колективи, які на голову сильніші за інших. Та й будьмо відверті, ну переросли вже «Ласка» та «Луцьксантехмонтаж» рівень чемпіонату області. За колишніми стандартами їхня сила – то першість України серед колективів фізкультури. Зрештою, може саме до цього й вони готуються...

 

Схожі матеріали

26 червня 2014, 10:16
Саме таким буде цьогорічний головний матч за другий за значимістю трофей у волинському футболі.  Хтось може вислювлютись ЗА, хтось...
08 лютого 2015, 21:31
Днями волинські ЗМІ облетіла інформація про те, що луцький клуб підсилився захисником "Дніпра" Володимиром Польовим.     Уродженець...
05 жовтня 2015, 19:50
4 жовтня у Ківерцях стартувала відкрита ліга чемпіонату “ДФ Вулиця ” сезону 2015. Чемпіонат є дійсно відкритим, адже крім...