Футбол всього району... тримається на жіночих плечах!

Галина ПРИК довела скептикам, що жінки однаково добре дають раду і домашній роботі, і… районній футбольній федерації. Нині Горохівщина може похизуватися аж трьома лігами районного чемпіонату! Понад те, у районі є всього 36 сільрад, а команд приблизно так само. Хіба кожна адмінодиниця може похизуватися такими показниками?

 

– Галино Сергіївно, як сталося, що чоловіки вже не один раз обрали головою футбольної федерації жінку? 
– Можливо, причина в тому, що я тривалий час очолюю районне фізкультурно-спортивне товариство «Колос». І деякі роки видалися дуже успішними. Двічі поспіль ми посідали перше місце в чемпіонаті області з міні-футболу серед сільських ДЮСШ. У нас відкрито секцію з жіночого футзалу, і вже четверо дівчат входять до складу збірної Волині. Також того року ФК «Горохів» здобув Кубок області ФСТ «Колос». Тому якби погано виконувала свої обов’язки, то не обрали б головою федерації. Щоправда, є в цьому й кумедний момент: свого часу вибори я виграла… у сина! 

 

– А футбол згодом полюбили?.. 
– Та полюбила я свого чоловіка, який грав за одну з команд району. А я з ним їздила, от довелося й самій полюбити захоплення благовірного. До слова, у багатьох селах така традиція відновилася! За командою на гостьові зустрічі їде автобус з групою підтримки. Горохівщина – спортивний край. Ми багато чого зробили завдяки підтримці місцевої влади, представники якої не просто виділяють кошти, а відвідують усі змагання. Приємно, що пік розвитку спорту випав саме на 2010 рік, бо саме зараз святкуємо 60-річчя ФСТ «Колос». 

 

– Як вам вдалося вивести першість Горохівщини на такий рівень?
– Я не вбачаю у цьому абсолютно мою заслугу. Нині на місцях з’явилося багато ентузіастів, які й активізують розвиток футболу нашого району. Приміром, колись команду міг утримувати тільки завод чи колгосп, то сьогодні чоловіки самі складаються на бензин та форму і грають задля свого задоволення. Мій принцип керівництва – діяти суто за регламентом, бути нейтральним рефері. На щовівторкових засіданнях федерації приїздить близько п’ятдесяти представників команд. І кожен доводить свою правоту! 

 

– Що потрібно, аби заявити команду? 
– Насамперед віза лікаря і паспорти усіх гравців. Адже у федерації діє жорсткий ліміт на легіонерів. Минулого сезону дозволяли вносити до заявки на матч лише чотирьох футболістів, які проживають не на Горохівщині. Проте одночасно перебувати на полі могло бути тільки двоє «іноземців». Утім ми йшли на поступки, бо ж як, приміром, можна не допустити до розіграшу хлопця, що прожив усе життя в Лобачівці, а згодом купив квартиру у Луцьку. Якщо ж колектив новостворений, то йому доведеться стартувати з третьої групи і прокладати дорогу перемогами. 

 

– Чи доводиться вам штрафувати команди? 
– За невиїзд на гру з команди стягують одне очко, а за повторний казус знімаємо з першості. Якщо буде встановлено факт договірного матчу – обох суперників також штрафуємо мінусовими очками. Суддю забезпечує команда-гість, а порядок на стадіоні – господарі. Тому коли виникла бійка, то санкції накладають щодо місцевої команди. 

 

Схожі матеріали

15 червня 2014, 23:12
Закінчився чемпіонат Волині серед команд дитячо-юнацької першої ліги. Місцем проведення вирішальних матчів став мальовничий стадіон...
27 грудня 2018, 20:17
Федерація футболу України вирішила покарати луцьку Волинь, яка зараз представляє Першу лігу. Про це пише  Sport Arena.    Причина...
24 січня 2016, 10:25
23-го січня відбувся благодійний турнір із міні-футболу пам’яті героя України Дмитра Колеснікова, бійця 1-ї штурмової роти 5-го...