Найбільші футбольні прокляття, Або чому не варто злити магів

Найвідомішим прокляттям у світовому футболі є прокльон Бела Гуттманна. Не кожен з уболівальників знає його суть, але кожен про нього чув. Нагадаємо, 1962 року наставник «Бенфіки» попросив у керівництва клубу підвищення до зарплати. Але боси відмовили, попри те, що Гуттманн за три роки роботи виграв два чемпіонати Португалії та два Кубки європейських чемпіонів. За однією з версій, така скнарість дуже розізлила тренера. Він тут же звільнився, а на останок мовив: «У найближчі сто років жодна португальська команда не зможе виграти два Кубки європейських чемпіонів, а «Бенфіка» цього взагалі ніколи не зробить». 

 

Це неймовірно, проте прокляття досі діє. «Бенфіка» уже енну кількість разів доходила до фіналів на євроарені, однак щоразу програвала. Хай що робили власники клубу: молилися, квіти на могилу Бела носили у день матчу, але результат той же – поразка. Але є кілька проклять, не менш містичних, проте не таких розкручених... 

      

 

Шаман для Австралії 

 

У кваліфікації до ЧС-1970 збірна Австралії вирішила підстрахуватися. Поїхавши в Мозамбік грати з командою Родезії (нині Зімбабве), австралійці звернулися до місцевого шамана й попросили його наслати прокляття на суперника. Той погодився за певну винагороду, певна річ. Австралія перемогла 3:1. 

 

За свої послуги шаман попросив 1 000 фунтів, однак тріумфатори після гри в ейфорії сказали, що не мають таких грошей і поїхали з Мозамбіку. Знали б вони, чим це для них обернеться. У стикових матчах австралійцям випав Ізраїль. Прохідний суперник, здавалося б. Але напередодні першої гри троє гравців «жовто-зелених» несподівано захворіли, а іудеї перемогли. Другий матч закінчився нічиєю. Австралія залишилася за бортом ЧС. 

Відтоді упродовж 30 років островитяни не пробивалися далі групи. Колишній футболіст збірної Австралії Джонні Уоррен зізнався у свої книзі: «Щоразу, коли наша команда програвала, я згадував історію із шаманом з Мозабіку». 

 

У 2004 році відомий австралійський телеведучий Джон Сафран поїхав в Мозамбік, щоб зняти сюжет про прокляття. Журналіст з’ясував, що шаман, який прокляв футболістів, давно помер, однак можна викликати його дух. Звісно, для шоу сеанс спіритизму із кров’ю мертвої курки відбувся на тому-таки стадіоні, де Австралія переграла Родезію. 
Хто вірить, а хто ні, але в Австралії справді вважають, що саме Сафран випросив пробачення. Адже вже 2006 року збірна під керівництвом Гууса Хіддінка пройшла кваліфікацію до ЧС в Німеччині, а у фінальній частині дісталася стадії 1/8 фіналу. 

 

Суддя для норвежців 

 

У 1999 році норвезький клуб «Хаммерфест» став однією із найвідоміших команд країни. Причина всенародної популярності – дія прокляття арбітра Нільса Міккела Сари. Усе почалося з дербі «Альта» – «Хаммерфест». Битва закінчилася мінімальною перевагою господарів. 
Після матчу представники гостей не скупилися в епітетах та алегоріях на адресу судді. Звісно, що журналісти з різних ЗМІ все це швиденько підхопили і донесли до вух та очей широкого загалу. І що відповів рефері? Подав у суд? Та де там! Він заяви: або керівництво клубу публічно висловлює йому вибачення, або він накладе таке прокляття, що команда програє всі матчі й вилетить із ліги. 

 

Зрозуміло, що шановні боси не стали кланятися перед якимось там суддею. Тим паче, клуб так вдало почав сезон, що виліт навіть не йшлося. Проте невдовзі в команди пішла справді чорна смуга, вона почала програвати гру за грою. Тодішній тренер Тер’є Хансен почав вірити у прокляття, однак попросити вибачення йому не дозволила надмірна пиха. Наслідок – «Хаммерфест» вилетів у третій дивізіон. Згодом у міжсезоння Тер’є таки пішов до того арбітра й попросив вибачення, вони помирилися. І результат не забарився. Наступного року команда повернулася у другу лігу, а Хансен в автобіографії написав: «Все-таки треба було б відразу попросити вибачення у судді». 

 

Прокляття одинадцяти метрів

 

У чвертьфіналі Євро -96 , що проходив на батьківщині футболу , збірна Англії обіграла Іспанію по пенальті. З тих пір пройшло 16 років , англійці регулярно потрапляють на світові та європейські футбольні форуми , регулярно доводять справу до серії післяматчевих пенальті. І весь час програють.

       

Почалося все з того ж домашнього Чемпіонату Європи. У напруженій півфінальної серії пенальті англійці програли збірній Німеччини 5:6 . На Чемпіонаті світу 1998 – го року збірна Англії , яку представляло « золоте покоління » (і це не жарт – тим хлопцям було цілком під силу стати чемпіонами світу ) потрапила на Аргентину вже в 1/ 8 фіналу . І команди видали справжній трилер з видаленням Бекхема , рахунком 2:2 і серією пенальті , за результатами якої безмірно талановита збірна вирушила відпочивати.

Чвертьфінал португальського Чемпіонату Європи також вийшов напруженим . Англія грала з господарями турніру – і знову довела справу до пенальті. І знову програла.

Далі – Мундіаль 2006 -го року , і поразка від тих же португальців по пенальті. Ну і , нарешті , Євро -2012. Ви пам’ятаєте його .

І як після такого не повірити в існування вищих футбольних сил , розгніваних на Англію ?

 

Прокляття Аншлюса

У 1938 -му році в Європі було неспокійно – насувалася тінь трагедії , яка захлесне весь світ вже через рік. В Іспанії йшла громадянська війна , а німці почали свою експансію на схід , приєднавши до себе Австрію . Австрійська збірна з футболу в ті роки була однією з кращих у світі і без проблем відібралась на Чемпіонат світу 1938 – го року, що проходив у Франції, де розраховувала на перемогу. Аншлюс ( анексія Німеччиною Австрії ) не дав цим планам здійснитися.

Гітлер тріумфував . І без того не найслабша збірна Німеччини посилилася кращими австрійськими гравцями і була готова розірвати всіх на шляху до чемпіонства , яке в черговий раз показало б всьому світу міць нацистської ідеології. Все адекватне людство бажало німцям поразки .

В 1 /8 фіналу (у той час групового етапу на світових першостях не було – відразу ж починалися матчі на вибування ) Німеччина зустрілася зі Швейцарією , і це виявилося дуже символічним : сама агресивна на той момент країна світу зустрічалася із самої миролюбною.

Матч переможця не виявив (1:1 ) , і було призначено перегравання . У якій німці вели 2:0 , але потім пропустили чотири м’ячі і не вийшли навіть до чвертьфіналу.

Якщо в політиці немає місця справедливості , то на футбольному полі її ще можна знайти.

 

Прокляття Ремзі

Валлійська футболіст Аарон Ремзі забиває не дуже-то часто – все-таки його амплуа до цього не має. Однак якщо він відправляє м’яч у сітку , то громадськість завмирає. Гол Ремзі означає , що хтось із знаменитостей незабаром помре.

      

1 травня 2011 -го року валлієць забив « Манчестер Юнайтед». Наступного дня був убитий Усама бен Ладен.

2 жовтня 2011 – го Ремзі відзначився у матчі проти « Тоттенхема ». Через три дні помер Стів Джобс .

19 жовтня 2011 – го Ремзі відправив м’яч у сітку воріт « Марселя ». Наступного дня оголосили про смерть Муамара Каддафі.

11 лютого 2012 – го півзахисник « Арсеналу» забив « Сандерленду ». Тієї ж ночі померла Уїтні Х’юстон.

Довгий час вважалося , що прокляття діє , тільки коли Ремзі забиває за клуб. Однак 23 березня валлієць відзначився у матчі своєї збірної проти Шотландії – і в той же день помер Борис Березовський. Останні матчі Аером роззабивався – мабуть скоро кінець світу)))

 

за матераілами: http://www.simya.com.ua/, http://spy-football.com/

Схожі матеріали

28 серпня 2014, 17:19
Матчі чергового 11-ого туру потішили тих прихильників футболу, які вже звикли споглядати за емоційними протистояннями на стадіоні СНУ...
30 серпня 2018, 15:41
Відбувся футбольний мaтч між селами Лище та Пiдгaйцi на честь пам'яті хлопців, які загинули під Іловайськом.   Саме дійство відбулося...
06 червня 2020, 16:27
Голкіпер "Динамо" Денис Бойко отримав подарунок від свого колеги з "Манчестер Сіті" Едерсона.   На фото видно воротарський светр з...