Валентин КОШЕЛЬНИК: «BRW-ВІК» посідає одні з найвищих місць у рейтингах ДЮФЛ України»

Зовсім недавно закінчилася фінальна частина чемпіонату Вищої ліги ДЮФЛ України, в якій грали команди 1998, 1999 та 2000 років народження. Вирішальні зустрічі у категоріях U-14 та U-16 проводилися в Княжому місті. Команди клубу "БРВ-ВІК" зайняли відповідно два четвертих та п’яте місця, що стало досягненням, зважаючи на те, що загалом у змаганнях брали участь 40 команд із різних міст. Із цієї нагоди - розмова з президентом володимир-волинського клубу Валентином Кошельником.

 

- Пане Валентине, чому фінальна частина змагань такого високого рівня проводилася у нашому місті?
- У зв’язку зі складною ситуацією на Сході України було вирішено провести фінальні ігри на Заході. Володимир-Волинський і Нововолинськ відразу розглядалися як можливі місця проведення, на заваді міг стати лише неідеальний стан стадіонів. Але мери обох міст підтримали ініціативу і пообіцяли допомогти, тому до фіналу чемпіонату поля вже були цілком готові. Крім того, команди нашого клубу вже 10 років, з того часу, як перейшли до Вищої ліги, посідають одні з найвищих місць у рейтингах ДЮФЛ, поступаючись лише «Динамо», «Шахтарю» і «Металісту».

 

- Такими високими досягненнями клуб завдячує тренерському складу, чи у вас є інший рецепт успіху?
- Не можна виділяти якийсь один головний чинник. Наш успіх – сплав спільних зусиль і тренерів, і керівництва футбольного клубу, і самих юних футболістів. 
     

- А як ви їх, до речі, відбираєте?
- Хлопці до нас приходять у віці 6-7 років. Починають займатися практично всі, хто має бажання, ми стараємося нікому не відмовляти. Інша справа, що в команду потрапляють найсильніші гравці. До того ж, у нас займаються хлопці не тільки з Володимира-Волинського, є учасники з усієї Волині, інших областей, навіть із Криму. 
     

- Щодо інших міст, то нам відомо, що після фінальних ігор команд гравців 1998-99 років народження кількох ваших футболістів запросили до збірної України. Чи це правда?
- Так, шістьох хлопців викликали на збори, але це ще зовсім не гарантує того, що вони будуть грати за збірну України. Все вирішиться після того, як запрошені футболісти з різних куточків держави покажуть, на що вони здатні.
     

- Кілька футболістів з БРВ-ВІК-у отримали звання найкращих гравців чемпіонату. Чи дали їм якісь нагороди?
- Артем Ковальчук став найкращим захисником, а Юра Гаврусевич – воротарем. Із нагород – тільки кубки та медалі, це ж аматорський турнір, а не професійний, тому жодних матеріальних винагород і не передбачалося.
     

- У фінальних іграх ВІК-івці зустрічалися і з донецьким «Шахтарем», і з харківським «Металістом». Чи не виникало між хлопцями конфліктів?
- Ні, вони навпаки один одного підтримували, доводячи командам зі Сходу, що насправді жодних націоналістичних упереджень у жителів Заходу немає. До того ж, ми організували гостям міста приємне і цікаве дозвілля, проводили для них екскурсії. Батьки футболістів із Донецька були вражені гарним ставленням, а тренер команди з Дніпропетровська на кожну гру приходив у вишиванці, чим заслужив щиру симпатію вболівальників.

 

- Щодо останніх у нас теж є запитання: на іграх фан-клуб БРВ-ВІК проявив себе дуже гарно, злагоджено і активно вболіваючи. Ви разом до цього готувалися?
- Насправді ми теж були приємно вражені такою підтримкою, бо нічого подібного не очікували, але в майбутньому обов’язково організуємося і будемо співпрацювати.
     

- І наостанок скажіть, будь ласка, які риси необхідні юним футболістам, щоб досягнути успіху?
- У першу чергу це трудолюбство, готовність багато і тяжко працювати, вміння системно організувати себе і свій час. Одним із найважливіших факторів є успішне навчання у школі. Наш клуб звертає на це неабияку увагу, деяких хлопців із інших міст, котрі мали проблеми з оцінками, ми навіть відправляли додому, щоб вони їх покращили. 
Сумлінність у навчанні є показником успішності у футболі. Прикладом цього є наш недавній випускник Богдан Мельник. Він закінчив школу з золотою медаллю і виступає за збірну України 1997 року. Та й взагалі, освіта є дуже важливою тому, що далеко не кожен юний футболіст зможе стати професіоналом, навіть якщо має чудові задатки. На заваді може стати будь-що: травма, ситуація в сім’ї, просто несприятливий збіг обставин. Із 20 хлопців професіоналами стануть максимум двоє-троє, решта ж повинні шукати інший життєвий шлях. 

Алла ВАЩУК,
студентка Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

газета «Слово правди» http://slovopravdy.com.ua

фото: Аліна ЯРМОЛЮК

Схожі матеріали

19 червня 2019, 18:42
Вчора відбувся заключний матч 5-го туру чемпіонату міста Луцька з футболу 2019.   Про це інформує департамент сім’ї, молоді та спорту...
23 квітня 2020, 11:58
Після закінчення першої половини чемпіонату луцька «Волинь» іде другою в турнірній таблиці Першої ліги і є одним з найголовніших...
06 вересня 2016, 12:27
Відбувся третій тур Чемпіонату Волині. Оскільки з групи «А» знявся ФК «Луцьк», то «Луцьксантехмонтаж-536» тур пропускав. Тому...