Торік на всю країну прогримів масштабний конкурс від тижневика «Український футбол», що проходив на сторінці часопису в одній із соцмереж. Суть змагання полягала в тому, що кожна охоча команда подавала на розсуд читачів свою емблему. Перемога виборювалася поетапно шляхом голосування (набираючи певну кількість голосів, конкурсант або рухався вгору, або опускався вниз). У перегонах на звання найкращої емблеми стартувало 176 колективів з усієї України, а перемогу здобув логотип футбольного клубу «Цміни» з Маневицького району! Про йдеться в матеріалі тижневика "Слово Волині" (http://slovovolyni.com).
...Гамселити круглого в Цмінах уміли давно. Зібрана ще у 1960-х команда «Зоря комунізму» з однойменного колгоспу, запевняють місцеві футбольні старожили, навіть двічі за свою історію ставала чемпіоном Волинської області ФСТ «Колос». Та в буремні 1990-ті колектив із такою промовистою назвою розпався. Хто ж тоді знав, що славу батьків продовжать діти та онуки?
На початку 2010-го, порадившись із молоддю, вчитель фізкультури Ігор Чернюк поїхав до Маневичів і заявив команду на чемпіонат району з футболу. Так новостворений ФК «Цміни» розпочав виступ у першій лізі Маневиччини. Форму сільські футболісти купували самі. І на гостьові матчі діставалися самотужки. Однак команда все витримала і в дебютному сезоні дійшла до 1/4 фіналу Кубка району, а в чемпіонаті посіла третє місце та грала перехідний матч, у якому виборола путівку до вищого дивізіону. Вперше в історії чемпіонатів Маневицького району команда за один сезон потрапила до «вишки».
Та на цьому рекорди не вичерпалися. Побачивши, що в команди є перспективи цмінівський сільський голова Наталія Оксенюк закупила комплект футбольної форми на новий сезон. Утім, який же серйозний ФК без емблеми? І тоді тамтешній активіст Аркадій Мельник створив логотип, а колектив його офіційно затвердив та представив уболівальникам! А коли ще й пошили шарф ФК «Цміни» (автори – однофамільці Микола Басюк і Тетяна Басюк), то жартівники в один голос заговорили, що Ліга європейських чемпіонів відпочиває!
Недарма кажуть, що якщо вже унікальний, то унікальний у всьому. Чимало гравців клубу мають однакові прізвища, проте... не є родичами.
Гадаєте, на цьому зупинилися? Хлопці написали гімн ФК! І хоч песимісти твердили, що «Цміни» – команда-комета, яка швидко згасне, проте хлопці раз по раз здобували високі місця. А коли в 2012-му дійшли до півфіналу Кубка Маневиччини й посіли четверте місце в чемпіонаті, то нині покійний Ігор Єремеєв допоміг придбати ще один комплект форми.
Упродовж 2012–2013 років було всяке: боротьба за виживання, вкотре півфінал Кубка та знову четверте місце. Але найбільш знаменним видався рік 2015-й. Уже згаданий Аркадій Мельник почув про конкурс від «Українського футболу» та заявив емблему, яку сам і намалював.
– Чесно кажучи, ми не очікували такого результату, – розповідає прес-аташе ФК «Цміни» Микола Басюк. – Це ж щотижня треба було залучати нових голосувальників. Вагомий внесок у перемогу зробила Оксана Довгаль. Саме завдяки її фантастичній активності ми змогли виграти цей грандіозний конкурс. Безцінні голоси шукали і Сергій Зімич, Наталя Пугач та Аркадій Мельник.
Якщо хтось із читачів хибно думає, що виграти конкурс голосуванням у соцмережі легко, то глибоко помиляється. Команді з волинського села протистояли населені пункти районного, обласного та навіть всеукраїнського рівня. Втім, Цміни згуртували навколо себе всю Волинь! Вистраждана перемога в такій собі Лізі чемпіонів була вдвічі приємною ще й тому, що другий за значимістю голосувальний турнір виграла також емблема з нашого краю – горохівської «Вільхівки».
Певна річ, що аж напрошувався такий собі матч за суперкубок. На цю гру між «Цмінами» та «Вільхівкою» завітав редактор газети «Український футбол» Сергій Бондаренко, який не приховував свого захоплення активністю саме Волинської області.
Отак вони й живуть – ентузіасти з ФК «Цміни», за який грають жителі сіл Цміни, Хряськ, Козлиничі, Мала Ведмежка, Підгаття. Сільрада виділяє автобус, інколи допомагають спонсори, а хлопці просто намагаються тішити вболівальників своїми виступами.
Склад команди: Булан Євген, Зімич Сергій, Талах Петро, Скиба Олександр, Красьоха Артур, Вознюк Віталій, Водько Ігор, Водько Віталій, Березний Василь, Басюк Віталій, Басюк Юрій, Пугач Дмитро, Цівчик Микола, Андрусик Сергій, Поліщук Ігор, Лінник Сергій, Ярошик Олександр, Ольшевський Олександр.