З 1 серпня у Федерації футболу Волині нововведення: один футболіст - одна команда

Питання легіонерів в обласних та районних змаганнях таке неоднозначне, що навіть найсвітліші футбольні уми України досі не вигадали єдиного рецепту для успіху, щоб і рівень чемпіонатів зростав, і місцеві футболісти мали ігрову практику. Але схоже, що з наступного місяця принаймні у футбольному господарстві Волині відбудуться кардинальні зміни, метою яких буде впорядкування та чітка структура організації змагань усіх рівнів нашої області.

 

Щоб детально з’ясувати нові положення майбутнього регламенту, ми звернулися до заступника голови комітету з проведення змагань Федерації футболу Волині, заступника голови комітету арбітрів ФФВ Володимира Журибіди.

 

– Так, справді, ми стоїмо на порозі нового якісного введення, – розповів пан Володимир. – Це буде така собі клубна система. Суть її полягає в тому, що з нового чемпіонату один гравець зможе грати лише за одну команду. Навіть на першості районів і міст. Тобто якщо гравець заявлений на район, скажімо, за ківерцівський «Колос», то й на область зможе виступати тільки за «колосівців», а не за якусь іншу команду. Якщо команда футболіста виступає тільки у районних змаганнях, то й гравець обмежений лише цим турніром. Тут діє принцип куди клуб – туди й футболіст. Про іншу область взагалі навіть і не йдеться. Якщо футболіст грає, скажімо, на Львівщині, то на Волині йому грати категорично заборонено.

 

Щоб такий перехід на нову систему не був надто болючим для волинських клубів, що виступають у районних і міських чемпіонатах, ФФВ ухвалила демократичне рішення – до 1 серпня дозволити двох лімітних футболістів. Що це таке? До 1 серпня гравці, які беруть (брали-братимуть) участь в чемпіонаті області, ще можуть пограти за будь-які інші команди. Однак таких легіонерів у колективі має бути не більше двоє. Наприклад, двоє виконавців з ЛСТМу цілком на законних підставах у першому колі підсилювали в районній першості горохівський ФК «Колос» (Холонів). З наступного місяця таке підсилення буде заборонено.

 

Чи ослабить така система команди насамперед периферійного калібру? На думку Володимира Журибіди, якщо й ослабить, то доволі незначною мірою, і то тільки в перший сезон. Потім клуби призвичаяться, і це дасть свої позитивні результати – збільшиться кількість місцевих футболістів.

 

У такому нововведені, ми, журналісти, вбачаємо неабиякий прорив в налагодженні чіткої єдиної бази даних. Тепер не буде плутанини – називати людину гравцем «Магніта» чи ЛСТМу, «Колоса» чи «Піддубців». Тож, як кажуть, бон вояж, ФФВ.

За матеріалами тижневика "Сім"я і дім" (Луцьк)

Коментарі

Петьо

питання неоднозначне. сильніші команди виживуть

Схожі матеріали

27 грудня 2018, 20:17
Федерація футболу України вирішила покарати луцьку Волинь, яка зараз представляє Першу лігу. Про це пише  Sport Arena.    Причина...
18 вересня 2019, 12:08
15 тур чемпіонат Луцькому району запам’ятається вболівальникам втратою очок лідером АСК «Забороль» у матчі з Лищем та перемогою «...
27 березня 2018, 18:50
За підсумками першої частини чемпіонату «Черкаський Дніпро» став єдиною командою, яка завершила літньо-осінній його відрізок ще гірше...