Катерина МАЛИШКО: «Прагнемо в нежіночому спорті залишати місце справжній жіночій красі, людським якостям і розуму»

Ще не зовсім вщухли емоції після феєричного фіналу Кубка України, який довірили цього року провести Луцьку. Крім чергового титулу, чемпіонки України значно підвищили інтерес лучан до жіночого футзалу. А яка ж вона поза футзальним майданчиком – та, хто першою підіймає над головою трофей, першою чує вітання оргкомітету і вислуховує претензії вболівальників? Наша розмова з капітаном «Біличанки» Катериною Малишко.

 

Катю, у футзалі ти з 11 років. Даруй за попсове питання, та що саме змусило обрати цей вид спорту, а не, скажімо, художню гімнастику?

– Зараз, мабуть, вже і не згадаю, що саме тоді змусило робити вибір?! На той час я чотири роки навчалась у музичній школі в класі гри на фортепіано. Можливо, потрібно було поєднувати музику і спорт, але я обирала, і віддала перевагу футзалу. Мене тримає у будь-якій справі не саме заняття, а емоція, яку ми отримуємо! А оскільки була дитиною, то пішла за покликом серця.

 

У багатьох батьків досі є стереотип, що дівчатам не місце у футболі та футзалі, тому забороняють йти у цей спорт. Якби тобі дали можливість переконувати батьків усієї України, як ти це робила б?

– Мені здається, що я і дівчата з команди займаємося цим чи не щодня. Маю на увазі пропаганду дівочого футзалу. Ми діємо за принципом«Найкращий приклад – особистий». Потрібно бути тим, на кого можна рівнятись, і нікого не доведеться переконувати. Бо чого прагнуть батьки? Щоб дівчинка залишалася жіночною, тендітною квіткою, і при цьому ставала успішною.Саме до цього ми і прагнемо – в нежіночому виді спорту залишати місце справжній жіночій красі, людським якостям і розуму.

 

У чоловіків перед матчами є свої забобони: один не бриється напередодні, інший виходить на поле тільки з правої ноги, третій одягає під гетри улюблені шкарпетки. А як у дівчат із прикметами?

– Знаю багато таких, хто має свої забобони. Я ж вірю лише в Бога, в його любов і волю.Тому завжди зі спокоєм і впевненістю, без різних ритуалів, виходжу і просто роблю те, що вмію.

 

Як ти долаєш спади, як змушуєш себе попри біль після травм знову і знову виходити на тренування, на гру?

– Як у будь-якого спортсмена у мене бувають злети і падіння як у настрої, так і у грі. Та футзал – командний вид спорту, й іноді особисте мусить відійти на другий план. А щодо травм, то спортсмену потрібна пауза і повне фізичне відновлення. Тільки при цілковитому здоров’ї він буде корисний на майданчику. Як кажуть, хороший спортсмен – це здоровий спортсмен!

 

Щоб тримати таку прекрасну форму, обмежуєш себе у харчуванні, катуєшся дієтами?

– Ну, я ж все-таки дівчина))). Звісно, що було - дещо з дієт таки пробувала, але можу точно сказати, що вони дають тимчасовий результат. Найкращий спосіб бути здоровим і мати чудову форму – це обрати певний спосіб життя. Я не вживаю м’яса, м’ясних продуктів, алкоголю, не маю шкідливих звичок і вже років 5-7 зовсім не їм «сміття» – фаст-фуду, напівфабрикатів, чипсів, консервів тощо. Я вважаю це запорукою краси та здоров’я. Ну і, звичайно ж, спорт!

 

Як проходять розбори польотів у роздягальні сильної статі зрозуміло. А як у дівчат? Як вирішуєте питання так, щоб потім не тримати одна на одну образу?

– Гра закінчилась, результат на табло, ніяких розборів, всі підказки – по ділу, нічого зайвого. Детальніше ігрові моменти обговорюємо з тренером на перегляді. Ми намагаємося з любов’ю ставитися одна до одної, повага – найголовніше в колективі.

 

Твої враження від Волині та Луцька?

– Я дуже люблю Україну і кожне її місто – це неповторний скарб. Луцьк не є виключенням! Я була на цій землі вперше, враження чудові, з задоволенням повернуся ще!

 

Яка мрія у Малишко-дівчини та Малишко-футзалістки?

– Я вам скажу, що ці дві Малишко не надто різняться ))). Мрію бути люблячою дружиною та стати хорошою мамою.А спортсменка в мені прагне представляти Україну на офіційному чемпіонаті світу!

Спілкувався Андрій СОБУЦЬКИЙ, «Сім’я і Дім» (Луцьк)

 

АНКЕТА від Катерини МАЛИШКО
Улюблений колір – білий
Улюблена марка авто – BMW
Улюблений фільм – «Спеши любить», мультфільм – «Король Лев»
Улюблений актор/акторка – Джейсон Стетхем і Анджеліна Джолі
Улюблена страва – паста Песто
Улюблена книга – «Святой Серфенгист и Директор» Робин Шарма
Улюблена країна (після України) – Італія
Улюблене місто (після Києва та Коцюбинського) – Львів
Улюблена футбольна та футзальна команди – «Динамо», «Біличанка»
Еталони в сучасному футболі/футзалі – Мессі, Кака, Гусєв; гравчиня – бразилійка Лусіелла Мінуццо (Лу)

 

 

 

 

 

Схожі матеріали

29 грудня 2020, 15:27
У Луцьку відіграли заключний турнір 2020 року під егідою Асоціації дворового футболу Волині.   26-27 грудня у спорткомплексі...
01 грудня 2018, 12:51
Шість команд взяли участь у футбольному турнірі серед ветеранів спорту у Ковелі. Про це інформує Ковельська міська рада.   У...
08 січня 2018, 11:49
У вівторок 9 січня «Адреналін» (18:00) стане ареною  дещо незвичайної міні-футбольної зустірічі. Нагадаємо, АМФВ на різдвяні свята не...