Як може змінитися європейський гандбол з 2020 року

Перетворення Ліги чемпіонів в об’єднану Суперлігу призведе до змін, які з великою ймовірністю відбудуться в системі європейського клубного гандболу. Про це розповідає Sport Arena.

 

Зрозуміло, що в процесі будь-якого реформування найбільше уваги приділятиметься головному клубному турніру — Лізі чемпіонів. Востаннє зміни у форматі цих змагань були запроваджені три роки тому у чоловіків — відбувся поділ на «сильні» та «слабкі» групи, та п’ять років тому у жінок — запроваджена система Фіналу Чотирьох та змінений принцип вирішальних стадій турніру.

 

Кількість учасників клубних турнірів під егідою ЄГФ на груповому етапі (зараз)

Турнір Чоловіки Жінки
Ліга чемпіонів 28 16
Кубок ЄГФ 16 (63 — в кваліфікації) 16 (61 — в кваліфікації)
Кубок виклику 32 36

 

Класова реформа чоловічої Ліги чемпіонів сподобалася далеко не всім, адже потрапити у групу «сильних» можна не лише завдяки потужній грі, але й при наявності хорошої фанатської та спонсорської баз. І навпаки — навіть високий рівень гри не гарантує потрапляння до «сильних», якщо клуб не може «продати» свій продукт. Однак подібний розподіл все-таки став позитивним кроком для європейського гандболу: кращі рейтинги телетрансляцій, більша кількість статусних матчів та відповідно більше інтриги.

 

Що стосується інших двох турнірів під егідою ЄГФ, — Кубку ЄГФ та Кубку Виклику — то уваги до них прикуто набагато менше. Кубок Виклику розігрується у кубковому форматі, стартуючи з раунду 1/16 фіналу. У Кубку ЄГФ є групова стадія, де змагаються 16 команд, після чого 8 найкращих виходять у чвертьфінал — а далі уже раунд плей-оф.

 
ЯКІ ЗМІНИ ХОЧУТЬ ЗАПРОВАДИТИ?

Левова частина реформи стосуватиметься Ліги чемпіонів. У жіночій Лізі чемпіонів, втім, зміни будуть радше косметичними: надалі гратимуть 16 команд, але замість чотирьох груп буде лише дві — по вісім команд у кожній. По чотири найкращі команди виходитимуть у чвертьфінал, де продовжать боротьбу за трофей. У принципі, нічого кардинального нового.

Косметичне оновлення жіночої ЛЧ — дві групи замість чотирьох, eurohandball.com

 

Інша справа — чоловіча Ліга чемпіонів, кількість учасників в якій планують скоротити з 28-и до 12-ти. Жодного поділу на групи чи чогось такого — 12 команд грають у два кола між собою, а далі вісім найкращих команд виходить у плей-офф. Якщо все піде добре, то цілком ймовірне розширення турніру до 16-ти команд. Запропонований варіант турніру — це радше створення європейської Суперліги, окремого чемпіонату для найкращих та найбільш статусних команд, аніж реформа Ліги чемпіонів.

Кількість учасників клубних турнірів під егідою ЄГФ на груповому етапі (після реформи)

Турнір Чоловіки Жінки
Ліга чемпіонів 12 16
Кубок ЄГФ 24 16
Кубок виклику 32 36

 

Відповідно до запропонованого варіанту автоматично в Лігу чемпіонів потраплятимуть 8 чемпіонів своїх країн. ЄГФ поки не вказує, чемпіони яких саме країн потраплятимуть у цю вісімку, але, скоріш за все, відбиратимуть за клубним рейтингом, а також комерційною привабливістю. Неважко догадатися, що точно потраплять представники Німеччини, Польщі, Угорщини, Франції, Іспанії, Данії. Щодо двох інших путівок, то претендентів декілька: Македонія, Хорватія і Словенія.

Запропонований варіант турніру — це радше створення європейської Суперліги, окремого чемпіонату для найкращих та найбільш статусних команд, аніж реформа Ліги чемпіонів.

 

Хто претендуватиме на інші чотири путівки — поки незрозуміло. ЄГФ не пояснює, чи будуть відбуватися якась кваліфікації, чи ці місця дістануться срібним призерам топ-чемпіонатів (німці, французи, поляки та іспанці/угорці).

 

Чоловічий Кубок ЄГФ буде перейменовано в Європейську Лігу, а кількість учасників групового етапу зросте з 16-ти до 24-х. Як і раніше, буде декілька етапів кваліфікації, а розширення відбудеться за рахунок «відсіяних» з Ліги чемпіонів.

Схожі матеріали

15 серпня 2016, 22:17
У своїй першій грі на Чемпіонаті Європи До-18 збірна Україна з гандболу (де виступають двоє волинян) в групі "А"  здолала  Косово з 22...
17 березня 2015, 17:17
Волинська область знову заживає слави потужного гандбольного центру. Сприяють, звісно, цьому успіхи нововолинських та луцьких команд у...
20 липня 2018, 20:31
Гра між українцями та швейцарцями в рамках першого туру молодіжного ЧЄ U-20 почалася дуже весело  - суперники забивали і давали...